SEEDSEEDSEED
Destek Hattı
E-Posta Adresimiz
Çankaya- Ankara
SEEDSEEDSEED

Semih ESENDEMİR

SEED

Semih ESENDEMİR

Fen Bilimleri öğretmeni olan Semih ESENDEMİR 1986 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen ve Teknoloji Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, 2009 yılında Hakkâri Çağdaş Yaşam Kız YİBO’da göreve başlamış ve sırasıyla Alpu Bozan Veli Topçu Ortaokulu, Alpu Halk Eğitim Merkezi ve 30 Ağustos Ortaokulu’nda çalışmıştır. Alpu Bozan Veli Topçu Ortaokulu ve Alpu Halk Eğitim Merkezi’nde idarecilik görevinde bulunmuştur.  14 Haziran 2019 tarihinden itibaren Emine Emir Şahbaz Bilim Sanat Merkezinde görev yapmaktadır.

ESENDEMİR, eğitimler ve geliştirdiği projelerin sonucunda iki önemli Avrupa projesinde ülkesini temsil etme hakkı kazandı. Bu projeler ile ilgili bilgiler ise şu şekildedir:

  • Science on Stage Türkiye tarafından düzenlenen 3.Ulusal Bilim şenliğinde “İyonik Bağ Yapbozu” adlı projesiyle Türkiye delegesine seçilerek, 31 Ekim 2019 – 03 Kasım 2019 tarihleri arasında Portekiz’de gerçekleşecek olan Science on Stage Europe Bilim Festivali ve yarışmasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.
  • 4-17 Ağustos 2019 tarihleri arasında CERN(Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) tarafından düzenlenen Uluslararası Öğretmen Programına (International Teacher Weeks Programme-ITW) ülkemizi temsilen burs alarak katılma başarısı göstermiştir. İki haftalık eğitim sonunda CERN Bilim elçisi olarak ülkemize dönmüştür.

Son yıllarda TÜBİTAK ve MEB destekli öğretmen eğitimlerine katılmış olup kişisel ve mesleki gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Ayrıca Habitat derneğinde gönüllü olarak kodlama eğitimi vermektedir.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.