SEEDSEEDSEED
Destek Hattı
E-Posta Adresimiz
Çankaya- Ankara
SEEDSEEDSEED

Selçuk Yusuf ARSLAN

SEED

Selçuk Yusuf ARSLAN

Selçuk Yusuf Arslan, Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi, Bilişim Enstitüsünde tamamladı. Halen Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi doktora programında öğrencidir. 2018 yılında AKS Education tarafından Küresel Öğretmen Ödülüne layık görülen Arslan ve öğrencilerinin çok sayıda ulusal ve uluslararası proje yarışmasında ödülü bulunmaktadır. Projelerinde sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Ayrıca STEM ve kız öğrencilerin teknoloji kullanımının geliştirilmesi konuları üzerine de çalışmaktadır.

JCI tarafından 2019 yılında Dünyanın En Başarılı 20 Gencinden biri seçilmiştir. More Coding More Girls projesi STEM Alliance tarafından; STEM Camp projesi Avrupa Okul Ağından birincilik ödülleri almıştır. Space Girls projesi ile Space Awareness Global Yarışmasında ikincilik ödülü almıştır. Science on Stage Europe Bilim Festivalinde Türkiye’yi temsil eden öğretmenlerden biridir. Farklı kurumlar tarafından defalarca Yılın Öğretmeni seçilen Arslan aynı zamanda Microsoft tarafından da Harikalar Yaratan Öğretmen seçilmiştir. Kanada’da düzenlenen Microsoft Educator Challenge’da birincilik ödülü bulunmaktadır. Microsoft Sertifikalı Eğitmeni (MCE), Microsoft Yenilikçi Uzman Eğitmeni ve National Geographic Sertifikalı eğitmeni olan Arslan, CERN, Scientix ve teachSDGs öğretmen elçisidir. Arslan’ın 2 makalesi, 12 bildirisi ve Global Vatandaşlık konulu bir kitap bölümü de bulunmaktadır.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.