SEEDSEEDSEED
Destek Hattı
E-Posta Adresimiz
Çankaya- Ankara
SEEDSEEDSEED

Mehri EROL

SEED









Mehri EROL

Mehri EROL, 1984 yılında Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde doğmuştur. İlkokulu Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı birleştirilmiş sınıflı bir köy okulunda doğayla iç içe zaman geçirerek tamamlamıştır. İlkokul bitiminde girdiği merkezi yerleştirme sınavları sonrasında Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi’ni kazanarak ortaokul ve lise eğitimine Kayseri’de devam etmiştir. Lisans eğitimi için Ankara’yı tercih edip, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

Öğretmenlik mesleğindeki ilk yıllarında çeşitli dersanelerde öğretmenlik ve ulusal yayınevlerinde soru yazarlığı yapmıştır. 2010 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında Fen Bilimleri öğretmenliği yapmaktadır. Bireyselleştirilmiş eğitimin önemini kavrayarak, eğitim koçluğuna yönelmiştir. Eğitim koçu olarak destek verdiği öğrencilerinin öğrenme ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için alternatif eğitim yöntemleri üzerine kendini geliştirmiştir. STEAM Liderliği, Permakültür Tasarımcılığı ve Orman Anaokulu Liderliği eğitimlerini alarak Milli Eğitim Bakanlığı kazanımlarıyla uyumlu sınıf dışı öğrenme ortamları tasarlamaktadır. Yaratıcı drama lideri olarak edindiği becerileri, öğrencilerinin öğrenme motivasyonunu artırmaları konusunda çokça kullanmıştır. Almış olduğu zeka oyunları eğitici eğitiminden faydalanarak, seçmeli derslerde öğrencileriyle düşünme becerileri üzerine çalışmalar yapmaktadır.

2015-2019 yılları arasında Şişli Kaymakamlığı Avrupa Birliği Proje ve Koordinasyon Biriminde TÜBİTAK koordinatörü olarak yer almıştır. Bu ekipte çalışan diğer öğretmenlerle birlikte Şişli ilçesindeki bütün bireyler için farklı alanlarda sosyal sorumluk projeleri yazmış ve yürütmüştür. Bu birimde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı İstanbul Valisi ve Şişli Kaymakamı tarafından takdirlere layık görülmüştür. KODA’da (Köy Okulları Değişim Ağı) içerik geliştirici ve Öğretmen Ağı Platformu’nda Değişim Elçisi olarak gönüllü çalışmalar yapmaktadır. Mehri EROL evlidir ve Atlas bebeğin annesidir.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.